Táto prírodná liečba na migrénu skutočne pomáha

Zdieľať
prírodná liečba na migrénu
Táto prírodná liečba na migrénu skutočne pomáha Foto: www.gettyimages.com

Odborníci sa domnievajú, že ju spúšťa vždy niektorý z faktorov, ako sú diéta, nedostatok spánku, stres, zlá životospráva, hormonálne zmeny, hluk, príliš ostré svetlo alebo zmena počasia.

Medikamenty síce pomáhajú, v prípade častých migrén ale účinky strácajú na sile. Spoľahnúť sa však môžete opäť na prírodu.

Doprajte telu potrebné látky

V prvom rade sa zamerajte na dostatočný prísun horčíka, ktorého nedostatok môže byť tiež jednou z príčin často sa opakujúcich migrén. Ďalej dopĺňajte vápnik, lecitín, omega-3 mastné kyseliny a tiež koenzým Q10 a vitamíny skupiny B. Nezabúdajte ani na dostatočný prísun tekutín.

Účinné bylinky

Najúčinnejším pomocníkom z radov byliniek je margaréta rimbaba alebo rimbaba obyčajná. Tá tlmí bolesť, uvoľňuje kŕče, a to ako svalového, tak aj nervového pôvodu.

Urobte si z nej tinktúru, ktorá pôsobí nielen ako liek na už existujúce bolesti, ale aj ako prevencia pred vznikom ďalších záchvatov.

150 g vňate byliny najemno pokrájajte, vložte do sklenenej nádoby a zalejte litrom 60% alkoholu. Mesiac nechajte macerovať a potom prefiltrujte.

Užíva sa 10 kvapiek pri nástupe migrény, potom každých ďalších 30 minút opäť po 10 kvapkách, celkovo by sa ich počet nemal vyšplhať cez 50.

Domáci olej na masáž spánkov

Spánky si potom môžete potierať medovkovým, bazalkovým alebo eukalyptovým olejom. Všetky zoženiete v lekárňach, môžete si ich ale opäť vyrobiť aj doma. Hrsť bylinky zalejte kvalitným olejom a nechať minimálne po dobu troch týždňov stáť.

Aby hlava konečne prestala bolieť, je dôležité zrelaxovať celé telo. Pustite si relaxačnú hudbu, ktorá aspoň trochu odvedie pozornosť od vašich problémov. Snažte sa stiahnuť všetky svaly, čo len to ide a potom ich uvoľnite, opakujte niekoľkokrát za sebou.

Uvoľňujúce cviky

Skúste sa tiež položiť na vyhrievanú podložku a predstavujte si, ako teplo uvoľňuje vaše svaly. Pri migréne pomáha pomalé naťahovanie krku, ktoré uvoľní napäté svaly. Cvik môžete vykonávať v sede aj v stoji. Hlavu pomaly nakláňajte najskôr na ľavú stranu, potom zase na pravú.

Pretiahnite si aj chrbát. Sadnite si na podložku, natiahnite nohy, pomaly sa predkláňajte tak, aby sa trup dotýkal stehien. V tejto pozícii vydržte aspoň 30 sekúnd, potom si oddýchnite a ešte niekoľkokrát opakujte.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané